Obchody 100-lecia

Obchody 100 – lecia I LO („Starego”) w Końskich

Rok 2015 to dla nas ważna data, bowiem w tym roku nasza szkoła będzie obchodzić 100 lecie istnienia. Jubileusz jest okazją do przypomnienia bogatej historii liceum, przywołania wspomnień absolwentów, spotkania dawnych uczniów i nauczycieli.

Obchody 100 lecia rozpoczniemy dnia 16 października uroczystościami w szkole dla uczniów i pracowników szkoły.

17 października oczekujemy Gości, już od wczesnych godzin porannych nasi uczniowie w murach szkoły na tzw. sali rekreacyjnej będą rejestrować uczestników Zjazdu. Tu przy kawie, herbacie będziemy mogli chwilę porozmawiać o „nie tak dawnych czasach”, a następnie wziąć udział we mszy św. w pobliskim Kościele Chrystusa Odkupiciela.

Na godzinę 11.00 zapraszamy na Halę Sportową przy ul. Stoińskiego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości związane z obchodami 100 lecia I LO w Końskich. Po ich zakończeniu będzie nam miło gościć Państwa w murach I Liceum Ogólnokształcącego. Planujemy tutaj zorganizować wystawę pamiątek związanych z naszą wspólną szkołą. Będzie to również okazja do spotkań w gronie znajomych z dawnej klasy, przyjaciół i nauczycieli w salach lekcyjnych oraz do spaceru po zakątkach tej najstarszej szkoły w mieście.

W godzinach popołudniowych pomiędzy 16.00 – 17.00 zapraszamy do skorzystania z jednej z proponowanych przez nas atrakcji. Miłośników sportu na pewno zainteresuje kibicowanie zawodnikom w meczu w piłkę ręczną, zagrają: absolwenci kontra uczniowie. Natomiast wielbicieli poezji zapraszamy do szkoły (sala rekreacyjna) na wieczór pełen muzyki i poezji przygotowany przez młodzież „Ta nasza młodość”. Ostatnim punktem naszych obchodów będzie Bal Absolwenta, który odbędzie w sali bankietowej „Markiz”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

Jeżeli Państwo są zainteresowani udziałem w tych obchodach, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Koszt rejestracji to 30 zł. (szczegóły dotyczące rejestracji w zakładce „Rejestracja”)

Koszt udziału w Balu Absolwenta to 140 złotych od osoby. W formularzu rejestracyjnym zaznaczają Państwo swój udział lub także z osobą towarzyszącą.

Jeżeli Państwo mają życzenie, jest możliwość skorzystania z noclegu ze śniadaniem z 17 na 18 października 2015r. w pobliskiej Bursie Szkolnej – koszt 45 zł (nocleg 35 zł + śniadanie 10 zł)

W przypadku wyboru tych propozycji, wypełniając formularz rejestracyjny, prosimy je zaznaczyć.

Przewidujemy wydać książkę pt. „Stary ogólniak we wspomnieniach uczniów i nauczycieli”. Jeżeli zechcecie podzielić się Państwo z nami swoimi wspomnieniami z lat nauki i pracy w Liceum Ogólnokształcącym prosimy o przesyłanie ich, w formie jaką uznacie za stosowną, podpisane imieniem i nazwiskiem autora oraz nr telefonu w kopercie z dopiskiem „100 lecie szkoły – wspomnienia”: pocztą na adres szkoły lub drogą mailową. Można też osobiście dostarczyć je do sekretariatu szkoły.

Planujemy również dzięki Państwa pomocy zorganizować wystawę dotyczącą 100 lecia szkoły, dlatego też prosimy o wypożyczenie nam wszelkich pamiątek lub ich kopii związanych ze szkołą np. dzienniczków, fotografii (opisanych: data, miejsce, osoby), kroniki, zeszyty itd. Prosimy je przekazywać w kopercie osobiście lub pocztą na adres szkoły z dopiskiem „100 lecie – pamiątki”, podpisane imieniem, nazwiskiem i nr telefonu. Wszelkie wypożyczone przez Państwa pamiątki zostaną niezwłocznie zwrócone.