Miesięczne archiwum: Październik 2015

Drodzy Absolwenci!!!

W imieniu całej społeczności szkolnej informujemy:
W odpowiedzi na liczne pytania Absolwentów, kierowane do nas podczas obchodów 100-lecia ILO, dotyczące możliwości wsparcia naszej szkoły, informujemy, że istnieje możliwość wykupienia tabliczki zawierającej imię, nazwisko i rok ukończenia liceum przez Darczyńcę (ewentualnie także zawód) i umieszczenia jej na tablicy pamiątkowej w „Parnasie” (koszt 200zł). Dziękujemy tym z Państwa, którzy w ten sposób dołącza do licznego już grona wciąż związanych emocjonalnie ze ” Starym Ogólniakiem” osób.
DSC_0010

Relacja z uroczystości.

17 października 2015 roku nasza szkoła przeżywała jeden z najwspanialszych dni w bogatej historii – uroczystość obchodów 100-lecia swego istnienia. Od czasów jakich powstała, czyli od 1915 r., zmieniła się jej nazwa – ale pozostało poczucie wierności ideałom i wspólnoty jej absolwentów ze współczesnym I LO im. KEN.
Uroczystości rozpoczęła msza św., po której szkolne korytarze zapełniły się absolwentami wielu roczników. Następnie wszyscy udali się do hali sportowej, gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień, wręczono medale „Złotych Absolwentów”, również medalami nagrodzono nauczycieli uczących w naszej szkole oraz obejrzano część artystyczną.
Po południu rozegrano mecz pomiędzy dawnymi sportowcami-wielbicielami piłki ręcznej a naszymi kolegami-obecnie trenującymi tę dyscyplinę. Zakończył się honorowym remisem. W tym czasie na sali rekreacyjnej odbył się krótki koncert muzyczny pełen wspomnień.
Dzień 100-lecia zakończył trwający do rana Bal Absolwentów.
zobacz zdjęcia z uroczystości